1.     הורי הקטין חייבים להיות לידו בזמן החקירה. גם אם יש לך ויכוח איתם, גם אם אתה מתבייש, גם אם              אתה לא רוצה שהם ידעו מה מיחסים לך ובמה אתה חשוד. אחד מההורים ישב איתך בחקירה. יש בזה            כדי למתן במידה מסויימת את החקירה נגדך. לא יצעקו עליך יותר מדי ובוודאי לא ינהגו כלפיך באלימות.

 

2.     יש לך זכות שהוריך או קרוב משפחתך אחר  יהיו נוכחים בחקירה. אבל האדם הכי חשוב לדבר עימו טרם          חקירה זה העורך דין שלך. חשוב להקשיב וליישם! ילד, נער או בוגר שמוותר על שיחה עם עו"ד בטרם            חקירה לא נוהג בחוכמה! גם אם החוקר אומר לך, תחקר ואח"כ תראה עו"ד. או העו"ד שלך יתעכב , או           אם אין לך עו"ד רק תענה בינתיים על כמה שאלות....  אל תהיה טיפש – בקש יעוץ עו"ד.

 

3.     שעות החקירה מוגבלות על פי החוק.  לילד מתחת לגיל 14 אסור להחקר בין השעות  20:00 – 07:00 .          לילד בן 14-18 אסור להחקר משעה 22:00 ועד השעה 07:00. אמנם מותר להם באופן חריג לחקור              גם בשעות הלילה אך זאת רק על מנת לברר עניין דחוף או למנוע ביצוע עבירת המשך. 

 

4.    חשוב שתדעו שמותר לעכב נער שלש שעות, ועם סיבה טובה, עוד שלוש. אבל תבדקו אתם ההורים, את         השעות בהם מוחזק הבן במדוייק. אח"כ יבקש עוה"ד לדעת כמה זמן היה עצור, לכמה זמן עוכב, באיזה           שעה נחקר ועוד.

 

5.    אסור למשטרה לטעון, על אף שהם עושים זאת כל פעם מחדש, כי ניתן לבצע חקירה ללא נוכחות                 ההורים בשל  רצון לשמור על פרטיות חשודים אחרים. המטרה של פרשנות זו היא למנוע נוכחות ההורים         בחקירה, והדבר מנוגד למטרת החוק.

 

6.    כאשר קטין נחקר, עם הקלטה או בלי הקלטה, חשוב שכל מה שאתה אומר – ירשם. יש לך גם זכות                 לאחר החקירה לקרא מה שאמרת. זה דבר חשוב וחיוני לקרא ולהוסיף בכתב יד את מה שאמרת, או                 אם יש משהו נרשם שלא נאמר, לדרוש למחוק זאת.

 

 

      *   להורי קטין שנעצר : אתם פוחדים כשהוא מובא לתחנת המשטרה. אתם רוצים לגעור בילדכם  כיצד               העז לעשות את מה שחושדים בו שעשה. השהות בתחנת המשטרה אינה הזמן המתאים לסצינות                   משפחתיות כאלה. אתם צריכים להיות חזקים, גם אם מתחשק לכם רק לבכות מתיסכול ולצעוק                       על הילד , אתם צריכים לתמוך בבן שלכם. אתם צריכים להכנס לחקירה כאשר החוקרים                               מעוניינים שתלכו משם. אם צועקים עליכם, אתם בסדר. הם מנסים לגרום לכם להגיב ואז                             יוכלו להשתמש באחד הסייגים בחוק על מנת להוציא אתכם החוצה. תחייכו. שימו לב וקראו כל

           מסמך עליו אתם וילדכם נדרשים לחתום. שימו לב הורים יקרים, מי שאין לו הורים חזקים  -

           מופקר בעדות המשטרה. 

 

                                                       

                           שמרו על עצמכם ושמרו עליו.

 

 

מאמרים | ששת הדיברות לקטין שנעצר 

 

עזר מבורך ושות' – משרד עורכי דין  פלא : 0506-330683​

050-6330683​

חפשו אותנו בפייסבוק