אם בעבודה ואם ברחוב

 

זוהי עבירה שמשתמשים בה באם הוא מכנה אותה בשמות, או עושה דברים שיכולים להיות מובנים בצורה מינית. בדרך כלל מדובר על עבירה נגד גבר אבל במקרים מסויימים יכולים להפנות אותה גם כלפי אישה.

 

ושים לב, כאן גם מתערבת ההתמחות השניה שלי, דיני עבודה. אם אתה המעביד שלה, אל תחמיא לה על הרגליים שלה, אל תחבק אותה כאשר אתה רואה אותה בבוקר, אל תגיד לה כמה כוסית היא. אולי זה נראה לך טבעי, אבל לשופט, לאחר שנתיים, לאחר שהיא פוטרה בגלל משהו אחר, היא יכולה לספר כל מה שעשית והוא יאמין לה. לא לך. וכל מה שאהבת בה כעובדת יפעל נגדך ואתה תורשע.

 

במשפט פלילי בעניין זה ההגדרות בעייתיות ולפיכך מן הראוי לדבר עם עו"ד בטרם תגיע לחקירה. או אם הוזמנת או נלקחת ישירות - אל תאמר מילה בטרם תדבר עם עו"ד. גם אם השוטרים אומרים לך שזו סתם הודעה סתמית שאח"כ תשוחרר. בדיוק הכרתי בן אדם שקיבל שמונה חודשים בכלא בגלל ששכב, בהסכמה מלאה, עם המטופלת שלו לאחר הטיפול. 

 

הטרדה מינית זוהי גם עבירה שנער קורא לנערה ברחוב במילים גסות. או מישהו כותב למישהי בפייסבוק או ב וואטסאפ על מה הוא רוצה לעשות לה. 

 

אגב, נתקלתי גם בבחורה שכינתה מישהו בכינויים מיניים שהואשמה שנושא. 

 

לפיכך, קודם כל אל תהיה אדיוט. אל תקרא לאישה בכינויי גנאי. לא בצורה מינית ולא בצורה אחרת (ואם תשאלו אותי אוכל לספר לכם על איש מגמגם שהואשם באונס בגלל שהסביר לה שהוא לא אוהב שמנות. גם זו טיפשות) .

 

שנית, אם כבר קראת, והוזמנת לחקירה אל תהיה חכם ותגיד "מה בסך הכל עשיתי, רק קראתי לה כוסית". זוהי כבר ראשית הודיה. תעשה לעצמך טובה, אל תהיה חמור ותזמין עו"ד לפני שתמשיך להתסבך. 

 

שלישית, אם היית אדיוט וקיללת אישה, ואם היית חמור והודעת במשטרה, תעשה לעצמך טובה ותגיע לעו"ד בטרם בית המשפט ימצא אותך אשם. 

 

ושים לב, אם אתה מורשע במשהו מיני אתה צריך לעשות בדיקת מסוכנות, להיות כפוף לחוק שדורש את דיווח לגורמים המתאימים ועוד.  זה ממש ממש לא מומלץ.

 

חוקים | הטרדה מינית

עזר מבורך ושות' – משרד עורכי דין  פלא : 0506-330683​

050-6330683​

חפשו אותנו בפייסבוק