עבירות סמים

 

                                עבירות סמים

 

 
עבירות סמים זו התמחות נפרדת במשרד. יש חשיבות לניסיון ולרצינות בו אנחנו יכולים לטפל בצורה מיטבית בתיקים אלו.
 
יש חשיבות רבה בשלב המעצר לדעת את הזכויות של הלקוח ולדאוג למימושן. רק לאחרונה שיחררתי לקוח למעצר בית ב 12 עבירות סחר בגלל שלא הביאו את חוו"ד סמים לבית המשפט בזמן.
 
ברשותכם הייתי רוצה לחלק את העבירות לפי סוג העבירה וסוג הסם. 
 
החלק הראשון - עבירה של אחזקה לשימוש עצמי - אדם שנתפס מעשן או מודה בעישון. תיק זה צריך להסגר במידה ואין ללקוח עבירות קודמות ולפעמים גם אם יש לו. . אין טעם בעונש של מאסר על תנאי שגורם ללקוח לא ללהיות מסוגל לעבוד בעבודות שמירה או לטוס לארה"ב.  לאחרונה נכנס תיקון לחוק שאומר במפורש כי ניתן להשתמש בסם ולהתפס 3 פעמיים בטרם יוגש כתב אישום בפעם השלישית. 
 
החלק השני - מכירת סמים קלים (גראס, חשיש ואקסטזי) - תיקים אלה דורשים מאמץ רציני בשלב ראשוני. לעשות לתביעות את המוות במעצר ימים. להתעקש על המון תזכירים. לדאוג לחוו"ד טובה או להביא אחת אחרת. להכניס את הלקוח לגמילה.  כאשר הלקוח שלנו בחוץ, העניינים שואפים לעבודות שירות. אף אחד לא רוצה להכניס אדם שמוכר גראס לכלא. 
 
החלק השלישי - אחזקת סמים קשים (הרואין וקוקאין) . מסובך לטפל בסוג כזה של עבירות. אני יכול לטעון שמדובר בכמות קטנה לשימוש עצמי, אבל ללא טיפול רציני במסגרת מרכז גמילה אף אחד לא יוכל לעשות לטובתו דבר. יש לי קשרים למקומות שיוכלו לעזור לו להגמל. אבל, זה הצורך שלו. אני יכול לדבר ואני יכול ללחוץ, אם הוא לא רוצה, אני לא יכול לעשות קסמים. 
 
החלק הרביעי - סחר בסמים קשים - בואו נלך להוכחות. רק כך נוכל לנסות לתקן את כתב האישום בצורה דרסטית . 
 
התביעות לא יכולות לאיים עלי בהוכחות. אני נהנה לנהל הוכחות ורצוי עם כמה שיותר שוטרים. בקשות על פי סעיף 74, בקשות לביטול סודיות, בקשות לבית המשפט להורות על גילוי חומר נוסף הקיים בעברו של שוטר אלמוני, ובעיקר - לחשוף את ההבדלים הטמונים בין המזכר של השוטר וטיעון של השוטרת, אל מול המזכר של השוטר השלישי. תמיד שונה, תמיד יש הבדלים ועוד. אני אוהב אלימות שוטרים. היא מקלה עלי את העבודה. 

מאמרים | מעצר

עזר מבורך ושות' – משרד עורכי דין  פלא : 0506-330683​

050-6330683​

חפשו אותנו בפייסבוק