שיטת "מצליח" – איך הבוס שלך עובד עליך בעיניים

 

אין לך סיבה להיות עובד מנוצל

 

כל לקוח שני שלי מספר לי איך הבוס שלו מתכמן אותו.

 

כיצד המעסיק בוחר מה לשלם ומה לא לשלם לעובד שלו.

 

כיצד הוא מחליט שלא להעביר את הפנסיה שלו לקופה "בגלל שהעובד לא אמר לו לאיזו קופה להעביר".

 

כיצד הכספים אמנם רשומים בתלוש המשכורת אבל הם מועברים למקום לא ידוע בו מחזיק הבוס את כספו של העובד. מאוחר יותר העובד יכול לקבל חלק מהכסף, אך לעיתים לא.

 

כיצד קביעה כי יכול המעביד לפתוח לו קרן פנסיה רק מקץ חצי שנה (שלשה חודשים במידה ויש לו קרן פנסיה קיימת) ולשלם רטרואקטיבית, כיצד הדבר הופך לתשלום מקץ שישה חודשים, ללא תשלום רטרטאקטיבי.

 

כיצד למשל עובד לא מקבל שעות נוספות כאשר הוא עובד את ה 7-8-9 שעות (תלוי בסוג העבודה) , את  ה 43 שעות שבועיות (אלא במקרים של צווי הרחבה) , כאשר הוא עובד בשבתות.

 

כיצד לא משלמים לעובד שכר חגים (9 ימים בשנה על פי צו הרחבה) או דמי הבראה (על פי חוק דמי הבראה)(ציבויי או פרטי על פי תקופת עבודה), או לא מעבירים אליו את ההסכם המקורי שקובע כי הוא רק עובד זמני (חוק הגנת השכר). תחתום, הוא אומר לך – זה רק הסכם סודיות -  אבל חובה על כל מעביד להעביר לעובד שלו הסכם עבודה על פי חוק.

 

אצל המעבידים שלא פועלים כחוק - כל הדברים האלה מופעלים על פי שיטת "מצליח" – כלומר , כל עוד הבוס לא נתפס, וגם אם כן, הרי הוא יכול לשלם בפשרה את מה שמגיע לעובד, שווה לו להמשיך לעבור על החוק. במיוחד אם הוא מחובר לעו"ד שיכול ואומר לו מה לעשות.

 

הרבה מאלה שעבדו כשכירים בתקופות שונות בחייהם חוו פגיעה בזכויות וניצול .

מי היה שכיר ולא עשו לו זאת פעם, פעמיים, לפעמים שלש ?

מי הבוס שלו לא אמר לו "אה, את זה אני לא מבין, דבר עם רואה החשבון שלי". זה שלא הצלחת מעולם להשיג.

מי שמע הבטחות בתחילת עבודה כיצד הוא נזקק לך, בדיוק לך, בעבודה הזו והוא ימשיך לעבוד איתך שנים, שנים.

 

זה בוס על פי שיטת "מצליח".

 

יש שיטה להלחם בתופעות ניצול כאלה.

 

בכל פגישה שלי עם עובד מקופח, השאלה השניה שלי היא מי עבד איתך ועבר איתך את האירועים האלה.

 

הגיעו אלי שני מאבטחים,  בעקבותיהם הגיעו ארבעה נוספים. מהטענות שעלו בפרשה כל אחד מהתובעים יכול גם להיות עד תביעה.

מהחברה הנתבעת התפשרו איתי על סכום כספי נכבד, אבל גם שיפרתי את התנאים לכל המאבטחים הנוספים בחברה.

 

בחברת בתי קפה הגיעו אלי שלשה אחמ"שים מתוכמנים. האחמ"שים שילמו לבוס סכום כסף לכל משמרת - "דמי אבטחה" הוא קרא לזה. הם הביאו אלי למשרד עוד שלשה אחמ"שים ומכאן  הורה בית הדין על תשלומים נכבדים ללקוחות שנוצלו, בנוסף הגענו איתם להסכמות שתמורה לקבלת ההסכמה של העובדים לעסקה, תשונה גם השיטה לתשלום לעובדים. (וגם הוחלף רו"ח).

 

בעלת חברה חביבה ואדיבה כלפי כל עובדיה, מצהירה בפניהם עד כמה היא מעוניינת לעזור להם. אבל עובדת שהגיעה אלי וכרסה בין שיניה, מספרת איך השאירו אותה בבית, ואז הסבירו לה שאין להם עבורה עבודה. רק שבינתיים לקחו עובד אחר. אחת זה רעיון. שתיים זו כבר שיטה. שלוש זה כבר סגירה מהירה טרם הוכחות.

 

אנשים יקרים. הדרך לנצח את שיטת "מצליח" טמונה בכם. אתם צריכים לבדוק את התנאים והמסמכים עליהם המעביד מחתים אתכם ולדרוש את ה טעון שיפור מהבוס. אתם יכולים להעזר בעו"ד שיוכל לתת לכם תשובות מה אסור לכם לעשות ומה מותר לכם לעשות. האפשרות להתאגד מפחידה כל מעביד. אם תביאו 33% מהעובדים תוכלו לכונן אירגון עובדים.

 

בכל מקרה, התחלת נסיון כזה, לכונן ארגון עובדים או להביא אירגון אחר לצרף אתכם אליו –  יתחיל את השינוי בהתיחסות הבוס שלכם אליכם ואתם תתחילו להיות עובדים אמיתיים מבלי להיות מנוצלים– עם זכויות וחובות כמו כל ארגון טוב ושוב לא תהיו עובדים ספורדים מנוצלים.

 

 

מאמרים |שיטת "מצליח"

עזר מבורך ושות' – משרד עורכי דין  פלא : 0506-330683​

050-6330683​

חפשו אותנו בפייסבוק